KalendER


TÄVLINGSPROGRAM 2019
27/4 - 28/4                                                 BANAN UTHYRD                        Jägarskola Slottet
Lör. 3/5 kl. 09:00-10:00                            Serie 1 Älg & Lill Älg                 Gunilla F, B Grejer, Martin G
Lör. 3/5 kl. 11:00                                       Serie 1 Trap                               Magnus H 
Sön. 5/5                                                      Jaktstig                                        Magnus N
Lör. 11/5 kl. 09:00-10:00                         Serie 2 Älg & Lill Älg                  Gunnar J, Kent G, Oskar A
Lör. 11/5 kl. 11:00                                    Serie 2 Trap                                Magnus Nyström
Sön. 12/5 kl. 10:00                                   STÄDDAG                                    ALLA MEDLEMMAR
17/5 - 19/5                                                 Pistol                                           HELA DAGARNA
Sön. 26/5 kl. 09:00-10:00                        Serie 3 Älg & Lill Älg                  Teddy L, Oskar A, Malena
Sön. 26/5 kl. 11:00                                   Serie 3 Trap                                Lars-Johan Johansson
31/5 - 2/6                                                   BANAN UTHYRD TILL SVP
7/6 - 9/6                                                     BANAN UTHYRD TILL SVP        Landslagstest
15/6 - 16/6                                                 Banan Uthyrd                            Jägarskola Slottet
Lör. 29/6 kl. 09:00-10:00                         Serie 4 Älg & Lill Älg                  L-O Jansson, Fredrik S, Gunnar N
Lör. 29/6 kl. 11:00                                    Serie 4 Trap                                Lars-Johan Johansson
Lör. 6/7 kl. 11:00                                      Serie 5 & 6 Trap                         Magnus H
Sön. 28/7 kl. 10:00                                   STÄDDAG                                    ALLA MEDLEMMAR
Lör. 3/8 kl. 10:00                                      KM SKEET                                    Teddy L, Daniel A  
Tor. 8/8 kl. 17:30-19:00                           Björnpasset                                 Daniel A
Lör. 10/8 kl. 10:00                                    KM TRAP                                      Magnus N, Magnus H
Sön. 11/8 kl. 09:00-13:00                        Kretsmästerskap + Träning       Rickard H, Tommy  S
Tors. 15/8 kl. 17:30-19:00                       Björnpasset                                  Tommy S
24/8-25/8                                                  BANAN UTYHYRD                        Jägarskola Slottet
Lör. 31/8 kl. 09:00-12:00                        Träning Älgbanan                        Roland S, Mikael A, Göte S
Lör. 7/9 kl. 09:00-12:00                          Träning Älgbanan                        Krister S, Kenneth G, Kjell S
Lör. 14/9 kl. 09:00-12:00                        Träning Älgbanan                        Kenneth A, UB Aura, Magnus S
Lör. 21/9 kl. 09:00-12:00                        Träning Älgbanan                        Svempa E, Rickard H, Robert N
                        
Älg & Lill Älg 2 gånger/tillfälle, max 4 tävlingar
Trap 2 gånger/tillfälle, max 6 tävlingar
Understruket namn är skjutkontrolant och ansvarig för funktionärer och att vapen finns
OBS! Om du INTE kan tjänstgöra, byt med någon annan.